Kategori

Makyaj

Makyaj

Likit Mat Ruj Denemeleri

Şüphesiz mat rujlar son zamanlarda makyajın vazgeçilmezi oldu. Kozmetik firmaları son atışlarını mat likit rujdan yana yaparak hepimizin gönlünü fethetti. Ayrıca kıvamları müthiş bu rujların kokularına hayran kalmamak imkansız.

Şimdi gelelim uygumalarına.. Likit mat ruj kullanmadan önce dudaklar nemlendirilir, bunu yapmamızın sebebi de dudağı kuru görünümden uzaklaştırmak, isteğe göre dudak sınırına kalem çekilir, dudağın orta kısmından dış kısmına doğru yeterli miktarda homojen olarak sürülür, dudağınıza sürdükten sonra yedirmeden ortalama 2-3 dakika beklenir, kuruma süresini beklerken dudaklar kapatılmaz ve çift fazlı makyaj temizleyici ile kolayca temizlenir. 

8 Yorum
Makyaj

Isana Young Blemish Balm BB Krem

ISANA YOUNG BLEMİSH BALM BB CREAM 9 IN 1

Günlük makyajda benim gibi doğallıktan yana olanların sevebileceği Rossman’ın kendi markası Isana’nın BB kreminden bahsetmezsem olmazdı. Şahsen ben günlük makyajda fondöten ve pudradansa BB krem kullanmayı tercih ediyorum.

Dunkell (karanlık) ve hell (aydınlık) olmak üzere 2 renk tonu seçeneği sunan bu bb krem;

Henüz Yorum Yok
Makyaj

Maybelline Instant Anti-Age Göz Altı Kapatıcısı

MAYBELLINE INSTANT ANTI-AGE THE ERASER EYE PERFECT & COVER CONCEALER

Biliyorsunuz piyasada onlarca göz altı kapatıcısı var. Fakat bu ürün Türkiye’de satışa sunulduğundan beri kapış kapış satılıyor. O kapış kapış alanlardan biri de benim 🙂

Ülkemizde ben sadece 2 renk tonunu gördüm; nude ve light. Açık tenli olduğum için ve göz etrafına aydınlık vermesi için ben light olanını kullanıyorum. Kapatıcının haznesi bile diğer kapatıcılardan farklı. Şöyle ki;

Henüz Yorum Yok
Makyaj

Rival De Loop Perfect Teint Finish Optik Efekt Kremi

RIVAL DE LOOP PERFECT TEINT FINISH

Bir önceki yazımda Rival De Loop’un far bazından bahsetmiştim. Bu sefer de aynı markanın birden fazla faydasının olduğu bir kreminden söz etmek istiyorum. Makyaja başlamadan önce, nemlendirmeden sonra makyaj altı bazı kullanılması gerekir. Tabi kullanılan bu ürünlerin avantajı olduğu gibi dezavantajı da olabiliyor. Misal yağlı bir cildiniz varsa aşırı parlama olabilir ya da yüz kırışıklıklarında toplanma yapabilir.

Henüz Yorum Yok
Makyaj

Rival De Loop EyeShadow Base Göz Far Bazı

Riva De Loop Eye Shadow Base

Makyajınızın gün boyunca sabit kalmasını ve solmamasını istiyorsanız doğru göz bazını bulmalısınız, bulamazsanız far sürdükten bir süre sonra göz kapak çizgisinde far birikir, far uygulanmamışsa bile kapatıcı birikir, eyeliner dağılır falan filan.. Kendimden biliyorum sürekli kontrol etme ihtiyacı duyar ve düzeltmeye çalıştıkça daha çok bozardım 🙁 Baktım bu iş böyle olmayacak başladım far bazlarını denemeye ve en son Rival De Loop’un likit far bazında durdum.

Henüz Yorum Yok