Kategori

Gezi Rehberi

Bangkok

Bangkok – Tayland

Bangkok’da neler yaptığımızı anlatmaya başlamadan önce ön yargı ile bakılan bu şehir hakkında genel bilgi vermek istiyorum. Bangkok bir kılıç ve iki tarafı birbirinden çok farklı; bir tarafı yüksek binalarla kaplı betonarme metropol bir şehir iken iken diğer tarafında şehirden bir adım uzaklaştığında karşına çıkan şahane tapınaklar ve sudaki yüzen pazarlarla çevrili. Her anlamda fazla çeşitlilik arz ediyor 🙂

Henüz Yorum Yok
Phuket

Phuket – Tayland

Malindo Air aracılığıyla Kuala Lumpur’dan 1 saat 35 dakika süren yolcuğumuz sonunda havalimanına vardığımızda Türkiye’de iletişim kurduğumuz Herrtz firmasından kiraladığımız aracı aldık ve direkt otele gittik. Havalimanı şehrin biraz dışında ve nerede kaldığınıza göre yol süresi değişiyor. İsmi Cape Sienna olan otelimize yaklaşık 1 saatte ulaştık ve geldiğimizde akşamüstü saatleriydi. Kuala Lumpur’da yaptığımız gibi burada da ilk günümüzü dinlenmeye ayırdık. Odamıza yerleştik ve gün batımında otelde Tai yemeklerinden tattık.

Henüz Yorum Yok
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur – Malezya

İstanbul’dan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a gitmek için 11 saat süren yolculuğun en güzel yanı, zamanla ilgilenmemek ve saate takılmamak.. Türkiye’de saat 18:30, mevcuttaki konumda saat 21:30 ve varacağın konumdaki saat ise 23:30.. Dedim ki zaman gerçekten sayıların üst üste yığılmış olduğu bir kavram.

Bu yolculuğa çıkmadan önce açıkçası biraz endişeliydim çünkü bu kadar uzun süre hiç uçmamıştım. Korktuğum gibi de geçmedi. Yola çıkmadan önce Netflixten çevrimdışı izlemelik dizi/fim indirmiştim, onları izledik, kitap okuduk, uyuduk vs. Singapore Airlines uçağıyla İstanbul’dan 13:30 da ayrılıp 10 saat 30 dakika süren yolculuk sonunda nihayet Singapur’a ulaştık.

Henüz Yorum Yok