Makyaj

Maybelline Instant Anti-Age Göz Altı Kapatıcısı

MAYBELLINE INSTANT ANTI-AGE THE ERASER EYE PERFECT & COVER CONCEALER

Biliyorsunuz piyasada onlarca göz altı kapatıcısı var. Fakat bu ürün Türkiye’de satışa sunulduğundan beri kapış kapış satılıyor. O kapış kapış alanlardan biri de benim 🙂

Ülkemizde ben sadece 2 renk tonunu gördüm; nude ve light. Açık tenli olduğum için ve göz etrafına aydınlık vermesi için ben light olanını kullanıyorum. Kapatıcının haznesi bile diğer kapatıcılardan farklı. Şöyle ki; ucunda sünger var ve çevirdikçe sünger kısmına kapatıcı geliyor, bu sünger sayesinde uygulanıyor. Uygulama kısmının sünger olması her ne kadar bir çok kullanıcı tarafından beğenilmese de bence kullanılabilirliği kolay hale getirmiş. Bu tüpte olan en güzel özellik; çevirdikçe kremi yukarı göndermesi, bu sayede tüpün içinde ulaşamadığım kapatıcı kalmıyor ve ziyan olmuyor. Ürünün dokusu oldukça hafif; ne çok sıvı ne de çok katı, hem sürümü kolay hem de kalıp gibi durmuyor. Uyguladıktan hemen sonra matlaşıyor. Altına Rival De Loop’un göz bazını da kullandığım için göz kapağı çizgimde veya göz altındaki çizgilerde birikme olmuyor ve tüm gün boyunca ilk sürdüğüm andaki gibi duruyor. Kandaki demir eksikliğim nedeniyle göz altlarımda biraz renk tonu değişikliği yaşıyordum ta ki bu ürüne kadar 🙂 Ayrıca herhangi bir kuruluk da yapmadı.

Ürünün üstünde “with goji berry” yazılmış. Bilmeyenler için biraz geji berry’den de bahsedeyim. Yaşlanmayı yavaşlatır, anksiyete ve depresyonu hafifletir, C vitamini deposudur, yağ yakmak için kullanılır, sindirimi kolaylaştırır, doğurganlık yetisini arttırır, şeker ve insülin seviyesini düzenler, kolesterol seviyesini düzenler, görme bozukluklarına iyi gelir ve enerji verir. Say say bitmeyen bu faydalarından tabiki de kapatıcıda etkisi; yaşlanma karşıtı görevini görmesi ve cildin yaşlanmasını yavaşlatmasıdır.

Bu ürün bize “ben kırışıklık karşıtı bir kapatıcıyım” diyor ve bence dediğini de yerine getiriyor 🙂

 

 

 

Henüz Yorum Yok
Önceki Yazı
13 Ağustos 2017
Sonraki Yazı
13 Ağustos 2017

Henüz Yorum Yok

Yanıt Yaz